Voorwoord
Om de workshops “accessoires” bij Mum’s Work te kunnen volgen is het vereist om al wat te kunnen stikken. Iemand zonder stikervaring kan dit leren in onze workshop “leren stikken”. Wil je meer uitleg over de workshop? Neem eens een kijkje op deze website bij “leren stikken”.
De workshops “accessoires” is er voor beginners en gevorderden. De eerste vier lessen na een workshop “leren stikken” wordt er vooral gewerkt aan
Waar gaan de workshops door?
De workshops gaan door in Mere, in een zeer gezellige en huiselijk sfeer.
Op welke dagen kunnen er groepjes aangemaakt worden of kan er privé worden les gegeven?
Maandag tot en met donderdag
Van 9.00 – 12.00 of 14.00 – 17.00 of 18.00 – 21.00
Vrijdag en zaterdag
9.00 – 12.00
Alle dagen zijn bespreekbaar, ngl de wensen van de klant en de beschikbaarheid. Het aantal uren is afhankelijk van het aantal deelnemers
Data van de reeds vastgelegde workshops – accessoires
donderdag 2 maart 18u VOLZET
woensdag 8 maart 14u VOLZET
donderdag 9 maart 9u VOLZET
woensdag 15 maart 18u VOLZET
donderdag 16 maart 18u VOLZET
donderdag 23 maart 9u VOLZET
donderdag 30 maart 9u
woensdag 5 april 14u VOLZET
donderdag 6 april 18u
woensdag 19 april 18u VOLZET
donderdag 20 april 18u VOLZET
maandag 24 april 9u
dinsdag 26 april 18u
vrijdag 28 april 14u te Aalst
woensdag 3 mei 14u
donderdag 4 mei 9u
donderdag11 mei 18u
vrijdag 12 mei 14u te Aalst
woensdag 17 mei 9u te Aalst
woensdag 24 mei 18u
donderdag 25 mei 9u
vrijdag 26 mei 14u te Aalst
woensdag 31 mei 9u te Aalst
woensdag 7 juni 9u te Aalst
donderdag 8 juni 18u
vrijdag 9 juni 14u te Aalst
woensdag 14 juni 14u
donderdag 15 juni 9u
vrijdag 16 juni 9u te Aalst
woensdag 21 juni 9u te Aalst
vrijdag 23 juni 9u te Aalst
donderdag 29 juni 9u
donderdag 6 juli 18u
vrijdag 7 juli 9u te Aalst
Is jouw favoriete datum volzet, geen nood! Laat je op de wachtlijst zetten of informeer naar een nieuwe datum.
Met hoeveel personen kan je deelnemen?
Tot 6 personen wordt er les gegeven. Mensen die wensen in te schrijven stellen we voor eens na te gaan of er misschien een vriend(in), collega, familielid, … is die ook interesse heeft. Op deze manier kan je zelf je groepje vormen en kan je al bekijken welke startdatum het best voor je past. Wie kan zorgen voor 2 extra deelnemers, krijgt haar/zijn eerste les aan de helft van de prijs.
Iemand die alleen is kan een privéles volgen of zet ik op een wachtlijst, op haar favoriete dag, tot er andere deelnemers aansluiten.
Uit hoeveel lessen bestaat een workshop?
De workshops bestaan uit een lessenreeks van 4 lessen. Je kan zoveel lessenreeksen volgen als je wil. Elke les duurt maximum 3 uur (het aantal uren van de workshop hangt af van het aantal deelnemers).
De workshop ‘Leren Stikken’ is geen onderdeel van de sessie ‘Stikken van accessoires’.
Kan ik dan geen éénmalige les volgen?
Er zijn 2 manieren om een éénmalige les te volgen:
- Je kan de les met jouw vriendinnen volgen om bv een verjaardagsfeest, een vrijgezellenfeest … te vieren.
- Wanneer er via Facebook of Instagram een oproep wordt gedaan voor een vervanger van een bepaalde workshop.
- Wanneer je 10 euro extra betaald boven op het lesgeld.
Hoeveel kost zo’n workshop nu eigenlijk?
Dit zijn de prijzen geldig vanaf 1 januari 2023:
1 persoon 2 uur € 80 p.p
2 personen 2 uur € 65 p.p.
3 personen 2,50u € 30 p.p.
4 personen 3 uur € 30 p.p.
5 personen 3 uur € 30 p.p.
6 personen 3 uur € 30 p.p.
Een éénmalige les kost € 10 meer, tenzij je na de les beslist om de lessenreeks te volgen.
Wanneer Mum’s Work op een andere locatie lesgeeft, dan Beekstraat 7 in Mere, wordt er € 5 extra aangerekend.
Wat wordt er gemaakt?
Wat er gemaakt wordt, hangt af van jouw kunnen.
Voor échte beginners (en gevorderden die interesse hebben) bestaat de eerste sessie uit:
- een tafelmandje
- een keukenschortje
- een pannenlap
- een tote-bag of knuffel
Naarmate de interesse én het kunnen, gaan we steeds wat moeilijker. Maar dit alles blijft in samenspraak met de deelnemers.
Een kleine greep uit het assortiment voor meer gevorderde stikkers:
- een wintertas
- een toiletzak
- een juwelenrol
- een heuptas
- weekendtas
- een laptopzak
- enz…
De deelnemers hebben uiteraard ook inspraak. Als er een leuk idee naar voren komt dat haalbaar is voor iedereen, kan dit natuurlijk ook in een les gegeven worden.
Tijdens de verschillende lessen leren we steeds nieuwe technieken:
- een rits instikken
- paspellint gebruiken
- biaslint aanstikken
- werken met textiellijm
- enz…
Alles kan bij Mum’s Work, alleen kledij maken we niet tijdens de workshops, met uitzondering van het strandkleedje en wintertrui. Tijdens een privéles en wanneer het voor mij een haalbaar project is, is een les kleding maken bespreekbaar.
Als je op “Mum’s Work in beeld” klikt, krijg je al een idee van wat we maken in de lessen. Ook op de Facebookpagina van Mum’s Work kan je eens een kijkje nemen, deze pagina wordt constant vernieuwd!
Met welke stoffen wordt er gewerkt?
We werken vooral met stoffen die niet rekbaar en/of glad zijn, dus géén T-shirtstof, zijden stoffen… tenzij je ze eerst bekleeft met plakkatoen. Niet rekbare stoffen zijn het makkelijkst te verwerken. Graag willen we alle deelnemers stimuleren om te recycleren. Bijvoorbeeld een herenhemd dat niet meer gedragen wordt en waarvan de stof niet versleten is, kan perfect een tweede leven krijgen.
Wat brengen we mee?
Enkele weken vóór elke les krijgt iedere deelnemer een mailtje waarin staat wat hij of zij moet meebrengen voor die bepaalde les. Iedereen krijgt dan ook een patroontje doorgestuurd. Om tijd te besparen tijdens de lessen wordt gevraagd om de patroondelen op voorhand al uit te knippen.
Wat als ik geen stikmachine heb?
Wie wenst kan een stikmachine huren, dit kost 10 euro per les, nadien weet je wel of de workshops je liggen en of de aankoop van een stikmachine de moeite waard is. Wie een machine huurt hoeft buiten de stoffen niets mee te brengen, Mum’s Work zorgt voor al het andere materiaal












